יציאה לגמלאות, קבלת ירושה, פיצויים, קרן השתלמות או תוכנית חסכון שהגיעה למועד הפתיחה כמעט תמיד מולידים את השאלה – היכן כדאי להשקיע את הכסף?

שאלה זו מטרידה אנשים רבים, במיוחד בשנים האחרונות, לנוכח התנודות ההפכפכות בשוק ההון, בפרט ובכלכלה העולמית, בכלל.

החיפוש אחר השקעה מניבה, פאסיבית ויציבהנראתה גם לי לפני מספר שנים, חלום רחוק, אולם מרגע שרכשתי כלים, ניסיון וידע בעולם הנדל"ן – הגישה שלי השתנתה לבלי היכר (וגישתו של מנהל סניף הבנק שלי – אליי השתנתה אף היא).

השינוי החל באותו רגע שניקיתי את מוחי מדעות קדומות, שמועות, מיתוסים ואגדות, והבנתי כמה דברים חשובים:

 

  1. ההתנהלות הפיננסית שלי היא באחריותי, וביכולתי לבחור באיזה קבוצה להיות: בקבוצת האנשים ששורדים כלכלית? או בקבוצת האנשים שמשגשגים כלכלית?
  2. קיימים אפיקי השקעה מניבים, כאשר אחד העיקריים והיציבים שבהם הוא – שוק הנדל"ן.
  3. השקעה בשוק הנדל"ן אינה מורכבת מאוד.
  4. כדי לקבל תמורה משמעותית, אין צורך להשקיע הרבה מאוד כסף.
  5. אף פעם לא מאוחר! ניתן להתחיל בכל גיל, בין אם מדובר באדם פרטי, זוג צעיר, לקוח עסקי, בית אב או פנסיונרים.
  6. ניתן להבטיח עתיד כלכלי טוב יותר!

 

לאחר שהפנמתי את העקרונות הללו, למדתי, הכנתי תוכנית עסקית סדורה והתמדתי – התמורה לא איחרה להגיע. ואת הידע שרכשתי במהלך השנים אני מביאה במדריך זה.

אם תעקבו צעד אחר צעד אחר השלבים במדריך, תוכלו גם אתם לשנות את חייכם וליהנות מביטחון פיננסי ושגשוג כלכלי.

 

למה דווקא עכשיו?

להפוך לימון ללימונדה…

 

אחת השאלות הרווחות ביותר שאני נשאלת כמשקיעה ומלוות משקיעים היא:

 

"האם עכשיו זה זמן טוב לרכוש דירה להשקעה? הרי אתמול יצאה כתבה בעיתון שהנגיד מעלה את הריבית, שלשום שדרן החדשות הודיע שחלה ירידה של יותר מ-30% ברוכשי הדירות, ולפני שבועיים יצא בנק ישראל בהצהרה שהוא יעלה פעם נוספת את הריבית על המשכנתאות…?"

 

רוב האנשים מקשיבים לכותרות באמצעי התקשורת השונים, קופאים על שמריהם וממתינים בסבלנות ופחד לימים "טובים יותר".

 

אולם, כל משקיע נבון, שמכיר את שוק הנדל"ן ויודע לקרוא את המפה יכול להפוך לימון חמוץ ללימונדה צוננת, מתוקה ומרעננת, ומזהה דווקא עכשיו הזדמנויות ואפיקי השקעה שאסור לפספס.  עכשיו זה בדיוק הזמן לרכוש דירה/נכס להשקעה במחיר נמוך באופן משמעותי ממחירי השוק ולנצל את המצב.

 

המשקיע הנבון לא מקשיב לאמצעי התקשורת, הוא גם לא מפחד, הוא יודע היכן וכיצד לבצע עסקאות חכמות, הוא מיטיב לקרוא את השוק ולתעל את המצב, כל מצב, לתועלתו.

מדוע כדאי להשקיע בדירה?!

סקר קצר שערכתי לפני שנה הראה לי בברור שגם הסקפטיים הגדולים ביותר סבורים שהשקעה בדירה היא צעד חכם בכיוון לרווחה כלכלית. מסתבר שאנשים צעירים ממש כמו אנשים מבוגרים יותר מסכימים על כך.

 

איך הם הגיעו למסקנה הזו ללא כל ידע בכלכלה או הבנה בשוק הנדל"ן, אתם בוודאי שואלים..? ובכן, – הגיון בריא!!!

 

יש כמה יתרונות ברורים להשקעה בדירה:

  • השקעה סולידית – רכישת דירה להשקעה נחשבת לפעולה בעלת סיכון נמוך, המניבה תשואה יציבה.
  • מימוש וממשיות – לנו, בני האדם, הרבה יותר קל להשקיע בדבר שאנחנו מסוגלים לראות, לחוש ולמשש אותו דוגמת בית, וזה בניגוד להשקעה במניה שהיא למעשה נייר וירטואלי ובלתי מוחשי. בנוסף, מאוד קל לממש דירה, כלומר קל מאוד למכור אותה וליהנות מרווחים.
  • יתרון המשכנתא – על אף כל עליות הריבית של נגיד בנק ישראל בשנים האחרונות, עדיין הריבית שנשלם על המשכנתא תהיה נמוכה מכל הלוואה מסוג אחר. גם גיוס ההון הנדרש להשקעה בדירה הוא נמוך יותר מכל השקעה אחרת.
  • מימון בנקאי גבוה – כאשר רוכשים דירה נוספת להשקעה הבנקים מציעים אפשרויות מימון גבוהות כנגד משכון הן הנכס הראשון והן כנגד נכס החדש הנוסף.

 

 

שוק הנדל"ן פתוח בפני כולם, ואני לא זורקת סתם הצהרות ריקות מתוכן, אני מבססת את דברי על נתונים ועובדות. בסוף שנת 2009, למשל, בתקופה שבה שוק הנדל"ן הציג מחירי שיא, חדרו לשוק ההשקעות בנדל"ן דווקא אנשים ששכרם החודשי היה נמוך.

אז נכון, על מנת להשקיע בדירה צריך לצאת מאזור הנוחות שלנו, להיפרד מהרגלים, להתמודד עם פחדים וגם עם הסביבה, אבל אם אני עשיתי את זה – כל אחד יכול.

חשוב לציין כי אין להסיק מן האמור לעיל שכל רכישת דירה להשקעה תהיה מניבה וכדאית. כדי שהשקעה בדירה תייצר רווח ותהווה מנוף לרווחה כלכלית יש לבחון מספר רב של פרמטרים, שיקולים ותנאים.

יאללה, בואו נתחיל…!

האם רכישת דירה להשקעה מעניינת אתכם?

אם כן- מלאו את הפרטים ואשמח ללוות אתכם בדרך לדירה.

 

Comments

comments