מהי מטרת ההשקעה?

אומרים שכל טיפש יכול למצוא את התשובות. מעלתה של חוכמה אמיתית היא

במציאת השאלות הנכונות. 

יש סיבה לכך שבחרתי לפתוח במשפט הזה, הוא מגלם בתוכו אמת גדולה לחיים עצמם והוא יפה גם לעולם שלנו.  אין מהלך עסקי נבון שלא מתחיל בשאילת שאלות. אין מחקר אקדמי שלא מבוסס על שאלות, וכל ידע שהאדם השיג עד כה, תמיד החל בשאלה, בפליאה, בסקרנות ובהטלת ספק.

ואם אתם עדיין קוראים את המדריך, סימן שגם אצלכם עלו שאלות וספקות, כגון: "האם עליי להשלים עם גורלי, ולהסתפק במה שיש לי?", " האם מה שיש לי מספיק לי?", "האם הציפיות שלי מהחיים ומעצמי נמוכות? או גבוהות?".

אם לומר את האמת, רוב האנשים שאנחנו מכירים השלימו עם גורלם, הם תקועים בהישרדות, בהתגוננות, בעבר ומחמיצים את השאלות החשובות.

אבל ברור שאינכם נמנים עם האנשים הללו. אתם החלטתם על שינוי, ויש לכם חזון!

עכשיו צריך לתת את הדעת לכמה שאלות חשובות:

 • מהי מטרת ההשקעה בדירה?
 • היכן כדאי להשקיע? ומה הם השיקולים שצריכים להנחות אותנו?
 • איך מכינים תוכנת כלכלית?
 • כיצד יש להיערך כלכלית לצעד?
 • איך משמרים את ההשקעה?
 • כיצד משבחים את ההשקעה?
 • ועוד…

דירה להשקעה, לאיזו מטרה?

יש מגוון רחב של סיבות שבעטיין עולה הרצון להשקיע בדירה, וחשוב לברר מה הן הסיבות, שכן לכל מטרה יש מסלול מתאים.

האם המטרה שלכם היא לייצר הכנסה פאסיבית? – במידה וזו המטרה אז דווקא השקעה בדירה להשכרה יכולה להיות התשובה. דירה להשכרה יכולה להניב רווח בטווח הקצר בדמות דמי שכירות חודשיים.

האם המטרה שלכם היא לייצר ערוץ חיסכון עתידי עבור הילדים? – השקעה בדירה למטרה שכזו עדיפה, בעיני רבים, על פתיחת תוכנית חסכון לילדים, מאחר ומדובר בנכס מוחשי. ההשקעה בדירה למטרה זו יכולה גם לייצר רווחים בהווה, דמי שכירות למשל, וגם להוות הכנסה או נכס בר מימוש בעתיד, עבור הילדים שגדלו.

האם המטרה היא יצירת ביטחון לעתיד? – השקעה בדירה למטרה שכזו, לרוב, אינה דורשת תשואה מיידית, כי אם תשואה לטווח הארוך. כך למשל, אנשים שרוצים להבטיח לעצמם איכות חיים גם לאחר הפרישה ממעגל העבודה או אנשים שלא הפרישו לעצמם כספי פנסיה – יכולים להשקיע בדירה ולהבטיח את רמת חיים גבוהה, גם בפנסיה.

לכל מטרה יש את המסלול הנכון. יש השקעות שמניבות רווחים לטווח קצר ובינוני, בעוד אחרות נועדו לספק רווחים בטווח הארוך. צריך להבין את המטרות שלנו ועל בסיסן להתקדם לצעדים הבאים.

היכן כדאי להשקיע? ומה הם השיקולים שצריכים להנחות אותנו?

 כעת, משהגדרנו לעצמנו את מטרת ההשקעה בדירה אפשר להתקדם צעד נוסף, ולהבין איזה מסלול מתאים לנו.

 • רווח בטווח הקצר-בינוני – רווח שכזה יכול להגיע על ידי קבלת דמי שכירות חודשיים, ואז כדאי מאוד לחשוב על אזורים שבהם תמיד יש ביקוש לדירות להשכרה, כגון, דירות בסביבות מכללות ואוניברסיטאות. גם רכישה של דירה להשקעה, השבחה שלה ומכירה מהירה יחסית שלה ברווח – יכולה להניב רווח בטווח הבינוני.
 • רווח בטווח הארוך – אם מחפשים דירה להשקעה במטרה לייצר רווח עתידי, אז אפשר לרכוש דירה בשלבי בניה, אפשר להתייעץ, לנסות ולנבא היכן צפוי להיות ביקוש בעתיד.מה בחרתם?
  האם מעניין אתכם לרכוש דירה להשקעה?
  אנו נשמח ללוות אתכם לקראת ההשקעה הגדולה שלכם, רשמו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

 

 

Comments

comments